Dyżurni Prawnicy Kraju: Magdalena Czech, Jagoda Sarzyńska – Podstawową zasadą mediacji jest poufność
Mediacja w sprawach gospodarczych. O jednej z najbardziej popularnych form alternatywnych metod rozwiązywania sporów, mediacji, Magdalena Czech, radca prawny, rozmawia z Jagodą Sarzyńską, radcą Prokuratorii Generalnej RP i mediatorem stałym Sądu Polubownego przy Prokuratorii Generalnej RP.
Dyżurni Prawnicy Kraju: Klaudyna Rybak i Edyta Żurawska: Fikcyjne faktury CZĘŚĆ 2
Druga część rozmowy dotyczącej wystawiania fikcyjnych faktur. Osoby chcące wystawić fikcyjną fakturę często preferują gotówkową formę płatności. Ponieważ limit na takie transakcje między firmami wynosi 15 tys. zł, faktury są wystawiane na kwotę niższą od tego limitu – tłumaczy Edyta Żurawska, księgowa prowadząca Biura Rachunkowe. Rozmowę prowadzi adwokat Klaudyna Rybak z Kancelarii Dubois i Wspólnicy.
Dyżurni Prawnicy Kraju: Klaudyna Rybak i Edyta Żurawska: Fikcyjne faktury
Ktoś, kto ma na celu wystawienie fikcyjnej faktury – najchętniej wystawia fakturę z formą płatności w gotówce. A że limit na takie transakcje z firmami to 15 tys. zł – wówczas wystawia fakturę na niższą kwotę – mówi Edyta Żurawska, księgowa prowadząca Biura Rachunkowe. Rozmawia adw. Klaudyna Rybak z Kancelarii Dubois i Wspólnicy.
Aplikacja Adwokacka – Oczekiwania vs Rzeczywistość
Z młodym pokoleniem prawników – mec. Agatą Kwasowską i mec. Miłoszem Kołcz-Otwinowskim rozmawia adw. Zofia Gajewska. Zobacz wywiad z młodymi adwokatami, którzy omawiają swoje doświadczenia z aplikacji adwokackiej, konfrontując popularne stereotypy z prawdziwymi warunkami pracy w zawodzie. Dowiedz się więcej o wyzwaniach, które czekają na aplikantów oraz realiach zawodu adwokata w kontekście polskiego systemu prawniczego.
Szymon Chmielewski i Radosław Ambroziak – Kiedy NIE zgłaszać upadłości?
Czy każda kryzysowa sytuacja w firmie oznacza konieczność zgłaszania upadłości? W tym filmie eksplorujemy trudne decyzje, przed którymi stają członkowie zarządu w obliczu problemów finansowych. Dowiedz się, jak trwała choroba, tymczasowe aresztowanie, czy oczekiwanie na ważny kontrakt mogą wpływać na odroczenie decyzji o upadłości
K. Kaczyński, P. Maksymiak-Zaorska. Błędy w medycynie estetycznej
Adwokaci odpowiadają, co się dzieje w przypadku, kiedy po wykonaniu zabiegu pacjent jest niezadowolony? Czy wysokość zadośćuczynienia za krzywdę ma jakiś limit? Czy odszkodowania w Polsce za błędy medyczne osiągną pułap tych w USA?
Daniel Przastek i Marcin Mazur – Granice wolności artystycznej
Dr hab. Daniel Przastek, dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW, o granicy aktywności twórczej i o tym, czy jest jeszcze miejsce na kolejny serial o adwokatach. Rozmawia adw. Marcin Mazur.
Zofia Gajewska, Klaudyna Rybak – Rola prawnika w kampanii wyborczej
O nurtujące zagadnienia prawne w ramach kampanii wyborczej – adw. Zofia Gajewska pyta adw. Klaudynę Rybak, specjalizującą się w doradztwie prawnym m.in. dla polityków czy kandydatów na polityków.
Agnieszka Walczak, Kamila Ferenc – Zmiana definicji zgwałcenia
Sejm zajmuje się zmianą definicji zgwałcenia. Tylko TAK oznacza zgodę – mówi w rozmowie z adw. Agnieszką Walczak obrończyni praw człowieka, w szczególności praw kobiet adw. Kamila Ferenc, współzałożycielka Fundacji Przeciw Kulturze Gwałtu im. Margarete Hodgkinson, wiceprezeska Zarządu i prawniczka Fundacji Federa, sędzia Trybunału Stanu oraz Adwokatka Roku 2023.
Jan Geremek, Agnieszka Walczak, Michał Plocke – Naprawienie szkody
Mec. Jan Geremek, aplikant adwokacki rozmawia z adw. Agnieszką Walczak, ekspertką w dziedzinie prawa karnego i adw. Michałem Plocke, ekspertem w dziedzinie prawa cywilnego.